1. disk na 2. oblastňáku a 3. flek ve štafetách aneb Návrat doby bronzové

Poslední březnová sobota patřila dvěma sprintovým závodům v kopcovitém městečku pod Trúbou. Krnov vyslal do souboje o mistrovské medaile celkem 18 borců a borkyň, kterým ztěžovala dopoledne orientaci mlha, skrze kterou nešly některé kontroly mnohdy najít, neboť neměly na sobě reflexy. Některým našim matadorům přišel tento závod tak jednoduchý, že nedávali pozor a vyběhli z mapy, což se stalo osudným Kopemu, který se však nenechal rozhodit a s klidnou hlavou šetře síly na odpolední štafety závod předčasně ukončil. Tento taktický krok nakonec přinesl své ovoce.

Dopolední závod byl Mistrovstvím oblasti ve sprintu pro Moravskoslezskou a Hanáckou oblast, takže se sem sjela dvojnásobná konkurence, v níž jsme neurvali ani jednu placku. Nejblíže byl však Vláďa, který byl 8 vteřin od bedny. Jelikož první tři z jeho kategorie byli z oblasti Hanácké, tak Vláďa získal titul Mistr Moravskoslezského kraje ve sprintu. Blahopřejeme! Pokud takto zredukujeme pořadí i v D21C, tak se Míša s Pavkou shodně umístily v naší oblasti na 2. místě a Zuzka na místě 4.

V nejobsazenější kategorii P obsadila Jiřka 24. a Jirka 44. místo, v HDR Kajá vybojovala krásné 11. místo, Lenka s rodinou uzavřeli výsledkovou listinu. V H55 obsadil již zmíněný Vláďa 4. a Mojmír 8. místo, v H45 skončil Honza 10. a chromý Tomáš 33. V nejmladších vetoších doběhl Dan na 28. místě. Ve vetoškách doběhla Jana 10. a Maruška 18. V hlavních kategoriích se bojovalo o postupové místo na MČR ve sprintu, to však tentokrát viselo o několik minut výše nad námi. Míša s Pavkou s pozávodní korekci časů (někde mezi sběrkami a cílovkou byl šotek) se umístily shodně na 6. místě, Zuzka hned za nimi na 8. místě a Janča doběhla 14. V mužích obsadil Pajoš 14. a Mini 32. místo. Kope si vybral žolíka a závod nenápadně píchl.

Mezizávodní mezičas jsme vyplnili obědem, a to doslova, neboť jsme na menýčko čekali nejprve asi hodinu venku a potom asi půlhodiny uvnitř proslaveného hotelu Šipka. Naštěstí jsme měli start až v druhé štafetové vlně, takže nám stačilo vytrávit. Krnov postavil dvě štafety, jednu do hlavní kategorie a jednu veteránskou. Vetoši nechali rozbíhat chladnou hlavu Marušku, která předávala Vláďovi na 7. místě, který své postavení zkušeně udržel a do třetího úseku poslal Janu, která na svém úseku něco stáhla a předávala toto tíživé břemeno odpovědnosti DanUsainu Boltovi, jež svým výkonem nezklamal jedinou svou fanynku a skvělým časem nakonec urval konečné 6. místo, což by na Mistrovství světa byla velká bedna.

Hlavní kategorie byla docela slušně obsazena, byť startovalo jen deset štafet. Aspoň to zaručovalo výsledek do TOP10. Úkol pro rozbíhající Míšu zněl jasně:„Dovez to v balíku!“ Pajoš na druhém úseku marně doufal, že bude mít na úseku docela klid a bude maximálně stahovat, ale po průběhu diváckou kontrolou, na které se svým zkušeným ražením Míša doslova předpíchala do čela, Pajošovi došlo, že to bude bolet. Míša předávala na 1. místě s balíkem na zádech. Pajoš to nakopl, ale v patách mu byl Rouman s Ondrou, které ještě na dvojce držel, ale pak mu cukli v kopci a následně i na farstě. Spojil se poté se Štěpánem a dotáhl to do cíle na 3. fleku těsně před štafetou ASU 2 a ztratil na čelo 70 vteřin. Pavka sice chtěla předávat polibkem, ale Pajoš tuto nabídku nijak nepochopil, takže obyčejné plácnutí muselo tentokrát Pavce stačit. Třetí úseky už byly roztahanější a Pavka zkušeně vytvořila náskok, který, pro napínavý konec, částečně ztratila svým originálním sprintem z divácké kontroly kolmo do gury, kde si dala navíc 4 vrstevnice a jednu skalku, což ji mohlo stát cca 20 vteřin. Ale i přes tento okamžik, který byl samozřejmě jen kvůli divákům, předala Kopemu štafetu na 3. místě s náskokem asi 45 s na obě štafety AOP. Před Kopem již bylo rozhodnuto, takže si musel hlavně hlídat záda a kódy. Po 10 minutách Kope v klidečku sbíhá k divácké a nikdo za ním, ale za pár okamžiků mílovými skoky sbíhá k divácké také Kuba, ten naštěstí dělá osudovou chybu a kazí, podobně jako Pavka, postup na první pytlíkovou kontrolu, čímž dal Kopemu, který o něm vůbec nevěděl, šanci dovézt krnovskou štafetu na bronzovou příčku. V MIXech ještě hostovala Janča na posledním úseku, ale bohužel jejich první úsek z mladické nerozvážnosti narazil špatnou kontrolu a byli DISK.

Oslavy byly bujaré, padlo několik beden šampaňského, nabouraly se desítky kil masa, snědlo se několik stovek křepelčích vajec a natřelo se několik kilo tataráku, ať z toho má něco i Peco. A jestli nezemřeli, tak tento úspěch oslavují ještě dnes.

– pajoš –

Foto Jana:

Další fotky ze závodů:

http://tatkaklima.rajce.idnes.cz/Sprint_Stramberk
http://mov.rajce.idnes.cz/OB_-_Stramberk_29.3.2014_Milan_S./

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s