Klasicky mistrovský Rejvíz

Na poslední letní víkend (21.-22.9.) pro nás pořadatelé ASU připravili klasické podzimní počasí, i když na Rejvízu asi málokdo mohl čekat, že se budeme rvát o stín. Zázemí na tuto akci bylo klasicky kvalitní, všude plno stánků s hadrama a botama ve slevě, párty stan, občerstvení a coffee přívěs. Doběh klasicky do kopce a za mikrofonem klasicky Béďa. Už jen troubovi by nedošlo, že přijel na MČR na klasické trati.

Sobota je vždy klasicky semifinálová, tratě jsou kratší a většinou jednodušší. Do mistrovských kategorií se moc Krnováků nepřihlásilo, byť mají závody za humny. Příhlásili se prakticky jen ti, co běhají po celou sezónu, a to Pavka, Míša a Zuzka D21, Kope s Pajošem H21, Dan H40, Somr H45 a Mojmír H60. Poté jsme měli zastoupení ještě v kategoriích příchozí T4 a T6; Janou, Honzou, Dolphem a Bětkou. Kája běžela P2.

Semifinále dopadlo pro naše zástupce v hlavních kategoriích tak napůl. Do A finále se asi nikdo necpal, ale spíš asi na něj úplně nikdo neměl. Do B finále se dostal Pajoš ze 14. místa a Kope z 12. místa. Míša s Pavkou si vytáhly žolíka a musely celý závod šlapat, neboť obě startovaly 04. To se odrazilo hlavně na výkonu Mišky, která 5 minut hledala kontrolu v ostružinách a když ji našla, tak zase nemohla z těch ostružin vylézt. Brzký start asi nikomu nepomohl, za to později startující si stěžovat nemohli. Míša nakonec závod morálně dokončila, Pavka se Zuzkou skončily shodně na prvním nepostupovém 17. místě a všechny tři nakonec čekalo v neděli finále C. Ve vetoších zachránil jediné finále A pro Krnováky zkušeně Somr, který doběhl 19. Na Dana a Mojmíra s jejich 29. místem čekalo finále B. V T6 proběhl souboj generací mezi Dolphem a Honzou, přičemž dravé mládí těsně zvítězilo nad zkušeností. Bětulka sice měla možnost chlapy porazit, ale rodinný pud byl silnější než její vrozená soutěživost, vynechala raději pár kontrol a ladným krokem přispěchala nakrmit svého hladového syna, na kterého již huždání nezabíralo. Janča v T4 zasvěcovala do orienťáku své kamarády a Kája skončila v P2 na pěkném 15. místě.

Závod to byl pěkný, volby byly, kopce samozřejmě také. Pořadatelé se však na sebe ušili bič v podobě vytvořených objektů na předsběrky. Na nich docela hodně závodníkům pokazili pocit z velice pěkného a těžkého závodu. Asi nejlepší perlička byla jáma (fotky 142 a 143: http://klasika13.aljosa.org/cs/fotogalerie/semifinale), která byla uměle vykopaná (což by vůbec nevadilo), ale v tomto horském terénu, kde se nemapuje každá dírka, to byla docela frajeřina. Rozměr této jámy nesplňoval minimální rozměry dané ISOMem, což pořadatelé věděli, takže posléze přemlouvali závodníky, aby nepodávali protest, aby neměli na závodech škraloup. Ono by se stejně maximálně kategoriím zkrátil závod o dva tři mezičasy, možná by se tím někteří dostali do vyššího finále. Nebo vytvořili triangulační tyč alias hraniční kámen z tyčky omotané páskou (fotografie 147-149 na tomtéž odkazu). Možná, kdyby zvolili způsob doběhu do arény prostřednictvím jednodušších kontrol (třeba oplocenky), tak by jim určitě v semifinále hlavu nikdo netrhal.

Nedělní finále ještě ani nezačalo a už bylo pokažené, neboť si Míša nevzala sicherky na číslo, Zuzka zapomněla podkolenka a Pavka neměla boty do lesa (které ji Pajoš předchozího dne vytáhl z auta, aby proschly, takže ta jediná byla z obliga). Toto znervóznění jakoby je nakoplo, protože ve svém finále C dominovaly; Zuzka 1, Pavka 3 a Míša 9. Chlapi měli trošku těžší úkol, neboť do finále B spadlo docela dost borců, kteří by klidně mohli být v Áčku. Kope dal Pajošovi přes 3 min. a skončil 19. Pajoš se 2x po*ral na dlouhém postupu a skončil 25. Dan v H40B vybojoval pěknou 8. příčku, Míchal v nadupaném Áčku vybojoval parádní 20. místo. Mojmír nenechal nic náhodě a napodobil Zuzku skvělým 1. místem v H60B.

Finálové tratě byly delší a také z počátku mnohem těžší, neboť na začátku byla middlová vsuvka v bažinkách, kde se ne zrovna nejlépe dala v „patnáctce“ dočíst dohledávka. Na trati byl jeden dlouhý postup a pár středně dlouhých. Myslím, že z toho terénu stavěči vytáhli maximum. Doběh do arény byl opět přes ty samé předsběrky, takže se mohlo stát, že jste dva dny po sobě měli stejnou kontrolu. Pro reporoše a eliťáky byly asi tratě krátké (dle dosažených časů), ale pro nás normální smrtelníky byly akorát. Chtěl bych poděkovat pořadatelům za pěkný a orienťácky náročný víkend. Nechť je takových více.

O-rgasmus

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s