Sobotní dlouhá ve Vysoké, nedělní první štafetový test tamtéž a První kufr na Hané

Byť zima ještě nezačala, tak už nastal její astronomický konec a orienťákům začíná závodní sezona. Ve Vysoké nad Labem se pořádal Jarní pohár a v neděli ČPŠ. Na Moravě odstartoval sezonu První kufr v Běleckém mlýně. Na obou těchto akcích byly vidět krnovské dresy. Do Vysoké vyjelo jedno auto ve složení Rychlíci a Kopečci a ve druhém od Milovic dorazili Pecovi. Na První kufr vyrazila devítka statečných.

Na Běleckém mlýně startovalo přes 400 závodníků, což naznačuje vysokou konkurenci, ve které jsme urvali dvě bedny. Ale postupně D21 Jana 18., D45 Jana 3. a Maruška 6, H35 Dan 23., H45 Honza 15., H55 Vláďa 3., P Bětka 6., Jiřka 18. a Jirka 32. Velká gratulace Janě a Vláďovi za třetí místa a Marušce a Bětce za umístění v TOP 10.
Fotografie od Luboše Tomečka zde: http://regesport-4.blog.cz/

Po dvou letech (loni závod nebyl z důvodu sněhové kalamity) se opět sjela orienťácká špička na Jarní pohár do okolí Hradce, kde jsme samozřejmě nemohli chybět . Bohužel (pro nás spíše bohudík) naše repre měla tento víkend nominačky na ME, takže nedocházelo k tomu, že by to někdo urval o vagón. Pavka s Míšou nesložily na neděli štafetu, tak se nemusely šetřit a přihlásili do nejdelší kategorie D21A (14 km). Pavka doběhla 13. a Míša na 16. místě. Kope s Pajošem si zaběhli H21B a Peco H21C. Pajoš těsně vklouzl do desítky a skončil 9., Kope 22. a Peco 36. Kája počkala na Pavku a běžely spolu D10.

Po závodě jsme vyrazili směr Milovice, kde jsme měli pronajatý apartmán. Bohužel asi po 40 minutách jízdy při sjezdu z dálnice vypadl z levé zadní pneumatiky šroub, který tam vyplňoval díru, kterou tam sám před nějakou dobou vytvořil. Naštěstí jsme s touto situací počítali a začali měnit kolo. Avšak zaskočila nás další, zcela neočekávaná, situace. Klíč na matice od výrobce auta vůbec na tyto matice neseděl. Bohužel ani další klíče různých velikostí neměly ty správné rozměry. Hold matice o velikosti 18 má jen Ford… Naštěstí kolem projížděl Peco a v ruce zcela náhodou držel klíč 18. Ten den nás už nic horšího nepotkalo, takže jsme se mohli v klidu stoupajících bublinek šampaňského a vůně nivy soustředit na zítřejší štafety. Jediné, co nás trochu zklamalo, byla neproměněná kandidatura na Béčka 2015.

V neděli ráno nás probudil déšť, při cestě do Vysoké jsme zjistili, že se dnes vodě nevyhneme, neboť pršelo úplně všude. První úseky letěli s Pecem a zbytek jel pomalinku za nimi. Startovní číslo 1 v kategorii H21 jsme dostali asi jako revanš za to, že nám vzali téměř jistá Béčka, ale alespoň si Peco zavzpomínal na jinošské roky a zopakoval start z první vlny. Málokterá štafeta postavila na první úsek tak zkušeného rozbíhače jako my. Nejenom že se nenechá rozhodit nějakými juniorskými kličkami, ale hlavně byl z nás nejstřízlivější. Kromě mužské štafety jsme nasadili i štafetu MIX, kde rozbíhala Míša, která předávala na devátém místě Pavce, která si střihla druhý úsek. Finiš patřil Káji, která však v tomto psím počasí nenápadně přenechala číslo a čip jednomu kolemjdoucímu atletovi, takže „Kájinčin“ finiš z pátého na konečné 3. místo berte s rezervou, ale historie se neptá…

Peco se nezalekl drtivého nástupu Kuby Holušy a s klidnou hlavou a zaječími úmysly čekal na chyby soupeřů, jenomže chyby se moc nedělaly, neboť se běželo v tom samém prostoru jako sobotní dlouhá, takže se ze závodu stal dlouhý nekončící sprint. Na divácké byl Peco ještě svěží, ale závěrečný pytlík (spíše pytel, neboť byl na 20 minut) ho fyzicky dorazil a předal Pajošovi na nedobře vypadajícím 38. místě, ale stále v kontaktu s mnoha štafetami.

Pajoš neměl co ztratit, tak to nakopl a dojel v první části pár štafet, na 8. kontrole zjistil, že už běží jen na vinné výpary z předchozího dne a tělo začalo trošku odmítat tempo. V jediném kopečku mu trochu cukl balík, ale na divácké byl stále v závěsu. V závěrečném pytlíku balík rychle dotáhl, ale pak přišla podivná farsta, která rozhodila pole do několika směrů, Pajoš trochu přeběhl kontrolu a balík byl pryč. Do cíle zbývalo pár kontrol, na kterých ještě asi tři štafety dojel a předával Kopemu v kontaktu mnoha štafet na 26. místě.

Kope měl nelehký úkol, protože musel bojovat nejen s ostatními štafetami, ale i se stromy, které mu nechtěly uhnout, přičemž do jednoho málem zarazil loket. Kope proletěl s balíkem až na diváckou, za kterou ho čekala již zmíněná kontroverzní farsta, na které měl nejméně výhodnou větev a pozici, kterou si celý závod budoval, náhle ztratil a všichni mu utekli. Do sběrky se mu podařilo pár štafet ještě předběhnout, ale na dlouhém finiši ho nějací mladoši předběhli, neboť vůbec neměli úctu k jeho okostici. Bylo z toho nakonec 27. místo, ale nebýt té farsty, mohlo to být klidně do 20.

Myslím, že bylo již mnoho diskuzí o farstování pytlíku na posledním úseku. Tyto štafety neměly klasický pytlík, ale divácká kontrola dělila trať asi ve 2/3, takže v závěrečném pytlíku byly ještě 2-3 farsty, což se nám stalo osudným. Přitom si myslím, že to šlo vyřešit lépe.

Fotky (Peco + Švédská trojka):

Další fotky ze závodů: http://fotozajic.rajce.idnes.cz/Dlouha_trat_v_obci_Vysoka_nad_Labem_22._brezen_2014_orientacni_beh

– pajoš –

One thought on “Sobotní dlouhá ve Vysoké, nedělní první štafetový test tamtéž a První kufr na Hané

  1. Už jsem si myslela, že zázračný Kájin Rychlý finiš je doslovným pokračováním předchozího článku „Trénink našich nadějí“, a dokazuje, že obětavá práce trenérů s krnovskou mládeží je opravdu záslužná…

    PS: Béčka zamrzí….

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s