Více závodů v jeden den – 5.10.2013

V sobotu 5.10.2013 se závodníci KRN rozjeli na dvě strany. Jedná vedla do Ostravy, přesněji na Landek, druhá směrem k Mohelnici do Vranové Lhoty. V Ostravě pořádali MOVáci krátkou trať, které se zúčastnilo i pár krnovský mladých nadějí. Čtyři klasici jeli na klasiku Hanácké oblasti pořádané KSU. Rosničky si na nás přichystaly babí podzim, takže se dalo běžet i s krátkým rukávem, neboť slunce nad hlavami hřálo.

Na Landeku to dopadlo takto: V D10N Viktorka doběhla na parádním 2. místě, Barča byla 9. a Lenka 11. V H14 Michal doběhl na 7. místě. Luke v H16 DISK. V ženách Janča 7. a Bětulka 13. Pavka neunesla tíhu jedné z favoritek, na dvojce pomalu začala zjišťovat, že mapa moc nesedí, ale nevzdala to a běžela dál. Po dalších dvou kufrech na trojku a čtverku jí to szukanie přestalo bavit a závod vzdala. Pak chvilku ještě běžela s Polkou Łenkou Pietraszkowou, které na podzim graduje forma, ale ani tato międzynarodowa współpraca nepřinesla zkvalitnění dohledávek. V mužích jsme měli jen Dolpha, který skončil těsně za první desítkou na 11. místě. Na zádech si dovezl vynikajícího polskiego maratóńczyka Martina Peitraszka, který celý závod proszukal już na pierwszym punktu, kde ho právě Dolph doběhl. Ve vetoškách Doběhla Jana 6., Honza 9. a Mojmír DISK. V HDR doběhl Miki na krásném 3. místě a Kuba na 10. V P3 skončila Kája na 5. místě.

Ve Vranové Lhotě proběhla již zmíněná klasika. Převýšení v parametrech nahánělo hrůzu, ale částečně to šlo obíhat. V chlapech vyhrál skoro poslední startující Pajoš, který udělal dvě zbytečné chyby až na middlovém konci v hustníku. Téměř šlapající Kope s bolavými kotníky skončil 6. a ještě ne zcela uzdravený Peco závod vzdal. Míša v ženách doběhla na 8. místě. Závod jako takový bych rozdělil na dvě části. První část asi do 12. kontroly byla velice pěkná klasika s volbami, které mnohdy na MČR chyběly. Druhá půlka byla tvořena již krátkými postupy až do cíle. Jedna kontrola (u H21L 18.) byla píchlá o světlinu vedle na okraji kolečka, což ale nevadilo, neboť šla vidět z té správné světliny. Doběh do cíle byl brutální seběh z kopce, takže, kdo na to měl kolena, mohl na tom čtvrt minuty i více vydělat.

Děkujeme pořadatelům za pěkný víkend.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s