Tříoblastní Radíkov

Kdo v sobotu 7.9. nepostavil štafetu, jel do Radíkova – pevnosti Hané Orienteering z roku 1876. Oblast kolem tohoto fortu hostila již nejeden závod, takže mnoho orienťáků vědělo, do čeho jdou. Pořadatelé sice upozorňovali na probíhající těžbu a občasný podrost, ale díky dvouměsíční absenci bouřek a nedostatku vláhy se podrost raději před našimi prorážečkami schoval.

Z našeho oddílu vyjelo dobývat pevnost několik obrněných vozů, a to nejen z Krnova, ale i z bunkru ostravského a drahotušského. Jak již jsem zmínil v nadpise, do Radíkova přijely nejen naše slezské, ale i vojenské složky z domácí Hané a sousední valašské. Naše barvy hájili Kope s Míšou, Bětka s Dolphem a Doplhíkem, dědci Tomáš a Honza, Kája s babičkou Jiřkou a Pavka s Pajošem. Bohužel musím opět omluvit stále zraněním lýtka trápícího se Kopeho, který si opět šel jen pro mapu, ale naštěstí start byl ihned u shromaždiště, tak aspoň nemusel daleko chodit od výčepu…

V HDR Kája utekla ke konci babičce a doběhla si pro skvělé 9. místo v nejnabitější kategorii. V hlavní kategorii žen si Pavka s Míšou doběhly pro 5. a 7. místo. Bětulka odtrhla Honzíka od prsa a užila si devadesát minut svobody a skončila na 12. místě. V chlapech to Pajoš urval a zvítězil o 5 minut. Dolph si to užil ještě více než Bětka, ale Čermáka nechal za sebou. Ve vetoších porazil zkušenější Tomáš asi o 2 minutky zraněného Honzu a odvezli si 16. a 18. místo. O zpestření na doběhu se postaral opavský dědek Miloš, který doběhavší na bednu a orazivší cílovou kontrolu zjisťuje, že nemá předsběrku. Vypouštivší lehkou děvu vybíhá zpět proti všem (Jirásek by měl z něj radost) pro zapomenutý pramen, čímž ztrácí přes 4:30 a končí na 9. místě. Na skalp krnovských dědků toto představení však s přehledem stačilo.

Po závodě jsme se přidali ke svatbě v restauraci Archa, ale svatebčané ihned poznali, že máme trochu jiný ohoz, jsme špinavější a hlavně všichni, kromě Kopeho, střízliví, takže jsem se museli naobědvat za své.

Konec dne jsme strávili trávením v zoo na Svatém Kopečku, se kterým restaurace přímo sousedí. Hoďku a půl mezi divokou zvěří si užila nejen Kája. No prostě sobota, jak má být.

Pissálek

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s