Silně obsazený Botas aneb Kopcovi zachránili čest Krnova mezi elitou

O víkendu 12.-13.7.2013 jsme se zúčastnili třídenních závodů na Vysočině. Jelikož šlo o prázdninové závody a chtěli jsme si to užít, tak jsme se všichni (dobrovolně) přihlásili do elity, samozřejmě kromě našich nadějí, Káji a Bellinky, které běžely HDR, nejvíce obsazenou kategorii.

První etapa začínala v pátek odpoledne. Trať byla natočena na malém prostoru a závodník si musel hlídat, na které kolečko zrovna běží. Kontroly celkem svítily, takže kdo dobře viděl a pálil od začátku až do konce, tak udržel kontakt se špicí. Míša s Pavkou v dámské elitě urvaly 13. resp. 15. příčku, Kopemu jako jedinému neujel vlak hned v první etapě a v mužské elitě skončil 16. Hluboko za ním na 38. místě skončil terénem kochající se Pajoš, 47. skončil Peco a Somr zkušeně uzavřel výsledkovou listinu na 50. místě.

V sobotu byla na pořadu klasika. Pořadatelé na nás nachystali všudypřítomné, pro Botas typické, rýhy, ke kterým navíc přidali místy docela chutné bažinky. Kdo v tomto závodě nebyl aspoň po kolena v bahně, ten nemohl najít všechny kontroly :-). Z důvodu pravděpodobně nějaké jazykové bariéry se Pavka omylem napila z kohoutku Not Drinking Water a klasiku kvůli střevním problémům vzdala, takže v dámské elitě zůstala už jen Míša a ta si pohlídala pěkné 13. místo. U chlapů se těsně do první dvacítky dostal Pajoš (též měl potíže, ale ne z vody :-)) a kousek za ním byl na 23. místě Kope. Somr si pohlídal Čermáka a skončil 42. Peco psychicky nezvládl doběhnutí Pajošem a závod ve 2/3 trati vzdal :-).

Odpoledních pivních štafet jsme se neúčastnili, neboť Pajoš dostal za „pátek“ na sobotu stopku a Peco měl rodinné povinnosti. Kope se Somrem tím pádem neměli třetího do štafety :-).

V neděli přišel na řadu handicap. Čest Krnova v dámské elitě udržela Míša, která doběhla v celkovém pořadí na skvělém desátém místě a z krnovských eliťáků vystoupala nejvýše. Pavka si po sobotním disku dala trať jen tréninkově. U mužů nakonec skončili po velké stíhací jízdě v první dvacítce Kope s Pajošem na 15. resp. 17. místě. Somr si s přehledem pohlídal první čtyřicítku a nakonec se umístil na pěkném 36. místě. Peco z důvodů šetření sil na další závody nenastoupil.

V kategorii HDR nás reprezentovaly naše holky Kája s Bellinkou. Zatímco pro Bellinku to byly první třídenní závody v konkurenci téměř 100 závodníků, Kája zkušeně na trati utíkala i rodičům a její celkové umístění bylo z Krnováků nejlepší, a to celková 8. příčka.

Ještě bych chtěl poděkovat spřátelenému oddílu OOP za propůjčení tunelu, díky němuž byly (nejen) naše děti chráněny před deštěm.

Pajoš mit Zitronen

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s