Přebor KRNovských orientačních běžců

Po pár letech došlo k uskutečnění posezónního oddílového přeboru a opět si to pod svá křídla vzal Honza. Shromaždiště vsituoval do restaurace Strážiště v Úvalně. Nechal rychle Sykym a Somrem zrevidovat kousek lesa 23 let staré Kluče, nachystal ceny a tombolu, pověřil Pajoše stavbou tratí, ale bohužel zapomněl objednat počasí.

Vše se událo v sobotu 23.11.2013, celý den, stejně jako předchozí pracovní týden, bylo mlhavo a k tomu se přidalo vytrvalé mžení. Tento fakt bohužel nepřilákal mnoho běžců. Tratě byly sice jen čtyři, ale zato kontrol bylo velmi mnoho, neboť terén nabízel jen krátké postupy se změnami směrů a k tomu prostor byl tvořen dvěma kopci rozdělenými polem, takže se dvakrát přebíhalo.

Tratě A a B byly postaveny výhradně pro zkušené orienťáky, měly v sobě obsaženy všechny důležité prvky záludnosti, drzosti a podlosti. Trať C byla orientačně méně náročná, avšak nebyla vůbec zadarmo, stavba byla zaměřena na mládež. Poslední trať D byla jen na kopci kolem shromaždiště a byla určena pro ty nejmenší a děti s doprovodem.

Při tisku map však došlo k nějaké nevysvětlitelné chybě, neboť u tratí A a B nebyly vytištěny žádné cesty, nebo asi prostě došel toner. Mapa byla v atypickém, pro rankingové závody zakázaném, měřítku 1:6 000, takže se tento závod nemohl počítat do žádné celostátní ani regionální soutěže.

Samotný závod, jak již bylo řečeno, propršel, což alespoň nutilo závodníky spěchat do tepla. Naopak je však brzdil všudypřítomný mnohdy neprostupný napalm. Zkušeným závodníkům, kteří jsou na podrostu a ostružinách odkojeni, to však vůbec nevadilo.

V kategorii D zvítězila Karolínka před R. Pečonkou a Mikim, na dalších místech byly Kristýnka a E. a L. Martínkovy. V Béčku jsme měli jen dva běžce, přičemž ten šťastnější byl Michal, který zvítězil před Frantou. Kategorii B vyhrál Vláďa před Gabkou a Jančou, na dalších místech byli nemocná Míša a nekoncentrovaný Mirek. Ačko pro sebe urval první vybíhající Peco, který těšně, jak se říká ve sportovní hantýrce o prsa, porazil Kopeho, který dal před startem raději dvě jedničky, aby mu nevyschlo. V tomto případě bych to přirovnání trošinku pozměnil, neboť Peco spíše zvítězil o břicho. Na dalších místech byli Honza, Pavka a dlouho očekávaný a z lesa se nevracející Mojmír. Peco tak konečně získal své první a zasloužené vítězství v této sezoně a potvrdil stoupající podzimní formu, která mu je však po sezoně úplně na ho*no :D.

Organizace startu, cíle a vyhlašování se ujal zkušený startér Dan, který nemohl běžet z důvodu zaraženého kloubu dolní končetiny v konci trávicí soustavy a hlavně měl jako jediný hodinky.

Vítězům gratulujeme…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s