Sucho na Suchém

Tento víkend, 12.10.2013, se okolo obce Suchý uskutečnily dva závody v jednom dni.
Dopolední krátká, po níž následovaly štafety. Právě kvůli štafetám jsme se rozhodli jet právě zde, byť závodníci slezské oblasti byli většinou ve Vsetíně.

Bohužel kvalita a krása terénu silně předčily kvalitu a přesnost mapy, takže se v lese celkem děly divy. Po lese leželo docela dost kufrů, pobíhaly tam lehké děvy a po určitém čase stráveném v tomto prostředí mnoha závodníkům vyrostl na tváři i úsměv, neboť některé kontroly šly najít jen v rojnici. Každopádně přistupme k výsledkům; v D21 Pavka doběhla 5., Bětka 10. skalpující 11. Míšu, která si tam zaszukala asi nejvíce. V mužích se málem o další překvapení postaral Dolph, který s Vladanem doběhl kufrujícího Kopeho. Dolph však tuto dvojici posléze ztratil z dohledu, Kope smazal ztrátu a ještě ji navýšil. To však stačilo jen 7. místo, Dolph doběhl 10. Honza v vetoších potkal také pár kufrů a skončil 11. Jediný, kdo zachraňoval čest oddílu, byla Kája se skvělým 2. místem.

Odpolední štafety se běžely v podobném kvalitním terénu na podobné nekvalitní mapě. Start se musel posunout, neboť stavitelé nemohli v lese najít všechny objekty, které tam jisto jistě byly ještě v pátek. Nakonec to někam plus/mínus píchli. Postavili jsme jen jednu štafetu, ale za to jsme měli cíle nejvyšší, neboť startovaly jen dvě klasifikovatelné štafety. Míša rozbíhala a předávala Kopemu se ztrátou cca 2:20 min, což Kope s přehledem stáhl a ještě přidal asi 2 min. navrch. Přebírající Pavka nechtěla nechat nic náhodě, a tak zůstala na jedničce raději 3 minuty navíc, aby to bylo férové, a předávala Dolphovi se ztrátou 6 min. Dolph potvrdil sourozenecký nezdar, na jedničce raději nechal ještě o 2 min. víc než Pavka, díky čemuž ho Pavka o 30 s porazila. Nakonec buďme rádi, že bylo tak málo štafet, aspoň byla bedna.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s